Суббота, 24 Март 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Свалява онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Сейчас 526 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

q3tПодвір’я дідівської хати нагадує будівельний майданчик, а вітальня – майстерню. Священик Юрій Попович із Великого Бичкова, що в Рахівському районі Закарпаття, молиться … ще й руками, розповідає. Про це пише  Оpinion.

Отець Юрій каже, що він перший священнослужитель у відомій на сьогодні родинній історії: і дідо, і батько були селянами, а до церкви ходили лише як прихожани.

Проте, говорить: якщо маєш прізвище Попович, то, певно, хтось із предків таки служив Богу. Він сам складає молитви не лише в храмі. Будує вже п’яту церкву, віддаючи безумовну перевагу гуцульському стилю, а ще – шиє і вишиває традиційний верхній одяг горян – сердаки й лайбики. Крім того, як чоловік, котрий із дитинства вміє тримати в руках різьбярського ножа, виховав послідовника: син Іван вирізає з карпатського дерева мистецькі гуцульські хрести, що встигли здивувати єпископа та вже прикрашають храми.

Сам отець Юрій мріє вчитися своїм вмілостям далі, а ще – відкрити в рідному селі швейний цех, де встановити кросна для ткацтва. Адже гуцульське декоративно-прикладне мистецтво – це краса й радість, його спосіб розмови з Богом… А будівництво храмів, певно, – місія.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (MjAuMDQuMjAxNy0xNDozMzUxNTI113449)

«Церква є для того, щоби говорити з Богом, – каже священик, – і дуже важливо, аби це спілкування було щирим. Чи відчуваю я особливу радість у момент, коли щойно збудовану церкву освячують чи тут проходить перша служба? Певно, так. Але моє щастя – сама ця робота, від миті, коли починаємо робити фундамент. Любиться мені сюди прийти, ся подивити». Отець Юрій показує нам головний храм свого життя без гордині, але не без втіхи. До всього тут торкнулася його рука: від річкового каменю, який використаний для паркану (плоту, як тут кажуть), і до останньої дошки стін…

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (08-1-768x512)

Церква в присілку Малий Бичків поруч зі старим цвинтарем – взірець гуцульського стилю. «Звідси ж і починається Гуцульщина!» – говорить майстер. Саме такі п’ятизрубні храми, які дуже пасують місцевому ландшафту, будували вмілі діди сьогоднішніх гуцулів. Як найкращі приклади сакрального зодчества, ця церква ззовні виглядає дуже акуратною та компактною, а всередині – просторою, ніби простір жартує із зором. На службі можуть бути присутні до трьохсот людей! «Мені не треба тут мікрофону. І, знаєте, не до душі мені, коли священик говорить до людей отак, через техніку, та і я не народний артист, аби бігати з мікрофоном… А тут я говорю супокійно, і мене люди чують», – каже отець Юрій.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (15-768x512)

Акустика тут така, що кожне слово священика, котрий веде службу, сприймають у найвіддаленішому кутку храму, а молитви вірян, вочевидь, йдуть звідси просто в небо. Адже збудована церква не лише з вірою, але і з любов’ю, зокрема до своєї землі та традицій. Найдосконалішою церквою сучасної роботи на Закарпатті називає цей храм Михайло Сирохман – дослідник і захисник дерев’яних церков. Отець Юрій мріє завершити облаштування подвір’я та звести тут дзвіницю, так само в гуцульському стилі. А поки що зберігає під стріхою старі хрести з цвинтаря: мовляв, православні священики московського патріархату хотіли їх спалити, а натомість встановити хрести свого взірця, і йому, греко-католицькому священику, це стало не до вподоби. Утім, він воліє не говорити про тихий конфлікт між конфесіями в селищі та про те, чому саме греко-католики змушені зводити церкви з нуля (у представників його конфесії чимало храмів просто забрали). Натомість із радістю каже, як саме це робить – складає молитви в бетоні, камінні й дереві…

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (16-1-768x512)

Ця церква на узвишші – його четверта, тут він служить зараз. Ще один храм уже збудований у Бичкові, і п’ятий – вже мурований – у процесі, поруч із його хатою. Дві ж звів у Верхньому Водяному – гірському селі неподалік. І кожне будівництво має свою історію. Від процедури виділення землі, закладання фундаменту та покладення останнього фрагменту покрівлі. Одну з церков побудували в рекордні терміни: залили фундамент, а потім виготовили каркас і, доправивши його на місце, за 8 днів перетворили дерев’яну конструкцію на невеличку, але довершену дерев’яну церківцю. Встигли до великого церковного свята, і коли на освячення приїхав знаменитий закарпатський єпископ Мілан Шашік, то не міг повірити власним очам, адже ще нещодавно лише давав благословіння на побудову нової церкви на Рахівщині.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (14-768x512)

Отець Юрій може довго розповідати, яке саме дерево краще для будівництва храму, як воно має бути оброблено і яка повинна бути покрівля – звісно, із шинґлів (шинґль, або ж ґонт – традиційна дерев’яна дахівка, звична для старовинних церков Карпат)! І що хрестоподібна перекладина під стріхою храму – не лише символ, а й технологічний елемент. Схоже, навички роботи з деревиною – у гуцулів у крові. Утім, отець Юрій вміє працювати і з бетоном, робити кам’яну кладку, знається на конструкціях перекриття й даху тощо. Так само власним оком визначає потрібні розміри і пропорції, ба більше – вносить корективи в архітектурні проекти, аби максимально наблизити вигляд майбутнього храму до традиційного та своїх уявлень про молитву, будовану руками.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (18-1-768x512)

Приклад нового життя традицій, ба навіть певної архаїки гірського краю – і надзвичайні різьблені гуцульські хрести, виконані за музейними взірцями. Це вже робота не отця Юрія, а його молодшого сина Івана, і видно, що батько пишається творами молодшого Поповича. Іван мав у кого піти: отець Юрій – ще й знаний майстер кіотів – спеціальних дерев’яних скринь для святих дарів.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (02-1-768x512)

Гуцульщина як натхнення: тут теж ідеться про рідний край і його особливості: робить кіоти у формі місцевих церков, зокрема виконав копію храму, в якому останню службу перед виїздом за кордон прослужив президент Карпатської України Августин Волошин – це було саме у Великому Бичкові. Ба більше: батько й син вкривають стріху міні-церкви так само, як і справжні храми, – ґонтом, лишень у мікроваріанті.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (09-1-768x512)

Якщо робота з деревом – це традиція горян, а будівництво церков – справа життя, то виготовлення гуцульського одягу в священика – хобі, заняття для відпочинку. Юрій Попович уміє шити й вишивати з дитинства, хоча цьому майбутнього церковника ніхто спеціально не навчав. Розповідає: у хаті завжди пряли, ткали, шили й вишивали. І він малим, коли був сам удома, брався до вовни, до кросен, до швейної машинки й голки. У творчому доробку отця Юрія вишивані ризи, ікони (ця робота, звісно, триває в піст і з молитвою) та кілька плащаниць, які прикрашають збудовані ним же церкви. А зараз уже має цілу колекцію сердаків: здавна гуцули полюбляють цю зручну, теплу й рясно орнаментовану одіж.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (06-1-768x512)

Почалося, звісно, з одного: захотів мати собі таку річ, от і взявся власноруч за взірцем із традиційного, дідівського. «Першого свого сердака я скопіював, а далі – то вже моя власна творчість! Щоправда, недовго я його проносив: пішов на ювілей до іншого священика, то друзі зняли з мене той сердак і йому подарували. Най має радість!», – сміється отець Юрій і показує наступні роботи.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (04-1-768x512)

Сам носить два сердаки: бордового бере для коляди, а чорний вбирає і без нагоди. Зараз майстер віддає перевагу кашеміру, але таки планує взятися і до шкіри (традиційно лайбики – гуцульські жилетки, оздоблені аплікацією та навіть металом – робилися з овечої шкіри та оздоблювалися лисячим хутром). Нині він виготовляє «полегшені» варіанти з тканини, а не валяного сукна, та додає власних барв і технік, вишиває шнурками, додає китиці. Оздоблювальні шви відтворює за фото, як і власне моделі (кроїти теж навчився сам, за взірцями з життя і альбомів).

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (01-1-768x512)

Пізнає символіку вишивки; показує вигадливу квітку, котра йде із «серця» і традиційно прикрашає обидві полочки лайбика: «Оце – символ роду людського, що продовжується, розквітає… А оцей узір зі спіралями – знак Сонця, він також на багатьох гуцульських строях присутній». Разом з тим додає власних елементів. Сьогодні це – едельвейс, легендарна квітка горян. Якщо хлопець приніс едельвейс дівчині, це означає освідчення у вічному коханні. Так само шовкова косиця (так називають рідкісну рослину на Закарпатті) – символ витривалості, мужності та сили життя, адже росте тендітний едельвейс високо в горах на стрімких скелях, ховаючись від людей, і здобути його непросто. Зараз отець Юрій вишиває едельвейс на сердаку, який замовили в Ясіня – знамениту столицю Гуцульської Республіки.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (05-1-768x512)

Власне, традиційними кольорами для гуцульських сердаків залишаються чорний і червоний кольори. Білий – це рідкісний, хіба весільний. А носять сердаки гуцули цілорічно, у три різні способи, залежно від погоди, це зумовлено гірським кліматом: вдягають в два рукави, в один і – наопашки, зав’язавши шнурками з китицями під плечем. Загалом Гуцульщині притаманні яскраві фарби в оздобленні речей. Звичним є поєднання жовтогарячого і зеленого кольорів: «На Косівщині не використовують синій колір, а у нас він є. Мені замовляють і сердаки з елементами кольорів національного прапора – у вишивці і ґитичках (так тут називають китиці – прим. авт.)».

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (13-768x512)

«Багато хто хоче, щоби був червоний колір, у різних відтінках, аби було яскраве, така-от парадна одіж. А от ці орнаменти я складаю сам, дещо побачив на старих сердаках, але переробляю, комбіную зі шнурків та отакої густої вишивки, спробував її відтворити, виходить ось так», – отець Юрій перебирає і показує напівготові речі. «Двох однакових сердаків ніколи не буде, щоби знали! А таку вишивку я побачив в кіно про Карпати! Також дивлюся і в інтернеті…» Священик відзначає збільшення цікавості до народного строю та використання етноелементів в одязі та дуже це схвалює: люди тягнуться до свого, рідного, а це найкраще для душі.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (12-1-768x512)

Більш яскраві й більш строгі, з рясним оздобленням і прикрашені лише кількома швами… Сьогодні сердаки отця Юрія – улюблений одяг для колядників, на свята та на подарунки. Сміється: якось замовляли для презенту одну річ, а повернулися і спитали, чи зможе пошити сотню… «Що ж, потроху шию…», – говорить майстерний священик. А завершує «показ колекції» шапкою-«рогівкою»: історичний гуцульський головний убір відтворював так само по пам’яті та за фото і довго шукав крій, який би дозволив повторити автентичний вигляд. Утім, сфотографувати не дає, каже: та, яка вдома, не є вдала, то проба, а найкращі вже подаровані, надівані поважними гуцулами в свята…

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (07-1-768x512)

Майстер таки ділиться заповітною мрією: хотілося б організувати в селищі виробництво, цех із пошиття й оздоблення гуцульського одягу. І, звісно, поставити там кросна. Раніше ткацькі верстати були чи не в кожній сільській хаті, а тепер і не пригадає, чи хтось має такі робочі. Але священик, хоч і любить традиції, тяжіє і до нових технологій. Так, у храмі обладнав електричні килимки, ними і опалюється церква. А про кросна мріє … фінські – мовляв, вони більш функціональні та й коштують точно не більше наших, музейних, натомість дають змогу виткати аж 16 видів полотна… Хоче й облаштувати особисту майстерню, адже нині шиття-вишивання сконцентроване в домашній вітальні й додає там робочого безладу. Але от яка справа: через дорогу від хати – цегляні стіни нового, вже мурованого храму. Завершити будівництво й облаштування цієї (вже п’ятої своєї!) церкви отець Юрій планує за два роки й, імовірно, майстерня доти почекає. Адже саме церкви – то його головна молитва. Хоча отцеві Юрію вдається говорити до Бога в різний спосіб: як із хрестом та молитовником, так і з будівельним інструментом, а також із голкою в руках, і щоразу це щиро.

zakarpatpost.net

1520859905 1 94Зйомки фільму «Останній крок» 7 березня успішно завершилися на озері Синевир, що на території національного природного парку «Синевир». Головну роль у трилері зіграв всесвітньо відомий французький актор Жан Рено.

Команда знімальної групи кілька тижнів працювала на озері Синевир, яке розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і є одним з семи природних чудес України. Для зйомок тут заздалегідь побудували дерев’яний будинок, в якому, згідно зі сценарієм, живе професійний вбивця – герой Жана Рено. Всі зйомки проходили безпосередньо біля озера, серед столітніх смерек. Кілька епізодів відзняли й в урочищі Чорна ріка. Попри сильні лютневі морози, а температура тут падала і до -28 градусів за Цельсієм, кіношникам вдалося зняти заплановане до початку березневих дощів. 

Під час зйомок давати інтерв’ю акторові Жану Рено заборонено контрактом, численних охочих сфотографуватися чи взяти автограф від іменитого гостя охорона ввічливо відводила вбік. Та в останній день перебування на Синевирі Жан Рено влаштував фотосесію. 

Особисто привітав знаменитого гостя директор національного природного парку «Синевир» Микола Дербак. Він подарував Жанові Рено картину із зображенням Синевирського озера та вручив свідоцтво почесного гостя НПП «Синевир». Актор із задоволенням прийняв подарунок, адже в захваті від Карпат, природи національного парку і висловив сподівання, що колись приїде сюди просто відпочити і погуляти гірськими стежками. 

Згідно зі сценарієм, події фільму відбуваються в Канаді. Головний герой, покинувши ремесло кілера, заховався подалі від людей в горах, на березі озера. Та спокій його порушує незнайомка, яка травмувалася на мотосанях. Професійний вбивця вперше рятує життя. Окрім Жана Рено, для якого ця стрічка стане заключною в його кінокар’єрі, у фільмі знімаються канадська акторка Сара Лінд, англійський актор Том Хоппер, американський актор Гарі Дурдан, а також українські актори Ігор Цишкевич, Маргарита Бурковська, Олег Карпенко та інші. На Міжгірщині відзняли ключові екшн-епізоди та натуру, а павільйонні зйомки робитимуть в Києві.

Джерело

Bez i 92meniВсе своє життя він вбивав, та цього разу - рятує. Жана Рено в кінострічці «Останній крок» глядачі побачать у звичному амплуа - кілера. Сюжет фільму розгортається на березі маленького віддаленого озера. Саме тут, найманий вбивця у відставці рятує дівчину, яка потрапила у аварію

 

Український актор Григорій Сирота каже, ця роль непроста. Тому, навіть дублюючи головного героя, максимально входив в образ. Так само нелегко доводилось і Ользі Лагус. Українська акторка дублювала головну героїню. Зйомки відбувались на кількох локаціях, це і озеро Синевир, саме тут побудували хатину для головного героя, і Чорна Ріка і село Пилипець.

Погода не завжди сприяла, хоч зйомки нерідко розпочиналися о 4 -тій ранку, і тривали аж до вечора, усі учасники процесу отримали максимум задоволення. Територія національного природного парку «Синевир» за сценарієм ідеально підійшла для зйомок головних сцен фільму. Продюсери кажуть, незаймана природа створила потрібну для стрічки атмосферу. Два знімальні тижні на Міжгірщині конвертують в півгодини готового кіно продукту. Ще кілька тижнів зйомки будуть проходити у Києві. Згодом монтаж і вже прем’єру слід чекати у 2019 -му.

М-студіо

photofacefun com 1520320850 300x176Мальовниче осінньо-зимове Закарпаття. Троїсті музики які вміють добре грати на традиційних народних інструментах. У одного з друзів завтра весілля, у гучній компанії чорнобровий легінь забув, що жениться, він спішить до коханої, по дорозі трапляються дивні речі, осінь переходить у зиму, дівчата (лісові красуні) зачаровують своєю красою жениха. Фінал не очікуваний і фантастичний…

…Побут, костюми, лісові красуні, ведмеді, краєвиди і традиції Закарпатського краю…яка ж прекрасна і багатогранна наша земля…

Трилогія: «Карпатський чардаш » , «Карпатські вечорниці «, «Закарпатське весілля».

Шануємо і зберігаємо традиції Срібної землі!

http://dzerkalo-zakarpattya.com/

1520153453 mjaumdiumjaxoc0xmjowmtg0mze514309"Свідоцтво про життя" – унікальна театральна постановка за мотивами книги незрівнянної акторки Ади Роговцевої.

А оскільки в книзі відображені реальні події минулого, ця вистава за жанром швидше публіцистична, ніж художня. Якщо ви бажаєте вивудити "скелет у шафі" відомої актриси, то розчаруєтеся. "Свідоцтво про життя" оповідає швидше про життя в театрі і про людські долі, але це зовсім не біографія актриси. Завдяки повній віддачі "чудової сімки" (варто зазначити, що кожен актор грає в постановці декілька ролей) спектакль заслужив загальну увагу, а фото і відео з особистого архіву Роговцевої додає йому якусь "родзинку", – кажуть організатори.

У ролях: А. Роговцева, А. Кірєєва, Л. Руснак, О. Атанасова, А. Мостренко, С. Орліченко, А. Самаєва, А. Скляренко. 

Дата: 8 березня 2018

Час: 18:00 - 21:00

Місце: Ужгород, Закарпатський обласний український музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв, вул. Л. Толстого, 12

Ціна: 90-390 грн

http://zak-kor.net

qaweПродюсери фільму, в якому знімається зірка світового кіно, розповіли про роботу на закарпатському гірському озері Синевир

На Закарпатті продовжуються зйомки фільму «Останній крок» за участю знаменитого актора Жана Рено. Незважаючи на сильні морози, актори знімають на фоні засніжених Карпат історію про самотнього кілера. Продюсери ледве встигають відбивати Рено від прихильників – місцеві жителі та карпатські туристи пробираються до готелю та ресторанів, аби взяти автограф і зробити селфі з зіркою. Якщо вдається пробратися до нього крізь охорону, Жан Рено в автографі не відмовляє. Він у захваті від краси українських Карпат, а також – від професіоналізму наших кіношників, пишеУкрінформ.

Про це продюсери фільму Олег Герман та Оліас Баркорозповіли в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу.

СИНЕВИР – ІДЕАЛЬНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ЦЬОГО ФІЛЬМУ

«Зйомки в Карпатах ще тривають на цьому тижні, ми відпрацювали вже три дні, незважаючи на сильні морози, – температура опускається нижче 20 градусів, це дається взнаки, бо в Карпатах за планом ми відпрацьовуємо екстер’єрні зйомки, згодом у Києві зніматимемо в павільйонах, – розповідає Олег Герман. – Навіть при таких екстремальних умовах на Синевирі акторам та знімальній групі добре працюється. Хоча сьогодні от відігрівали руки змерзлій під час зйомок Сарі Лінд. А от Жан Рено, зокрема, у захваті від краси засніжених Карпат і самого унікального гірського озера. З його слів, Синевир – це ідеальне місце для сценарію цього фільму, – цитує кінозірку пан Герман.

Як повідомляється, фільм «Останній крок» – це таки останній крок актора Жана Рено у кінокар’єрі, подейкують, що зірка завершує її саме цим україно-французьким проектом.

За сюжетом, Рено в цьому фільмі грає відомого кілера «у відставці», що переховується на березі маленького віддаленого озера в Канаді. Тут він зустрічає дівчину, що травмувалася після невдалого катання на мотосанях, він дає їй прихисток у своєму шале. Відтак, чоловік, котрий усе життя вбивав, уперше рятує життя.

НЕ ЩОДНЯ Ж У КАРПАТИ ЖАН РЕНО ПРИЇЖДЖАЄ!

Приїзд Жана Рено в Карпати швидко став сенсацією, і звісно, зірку підловлюють у найнеочікуваніших місцях, аби зробити селфі чи взяти автограф, чи просто – поспостерігати за зйомками. Ну ясна річ – не кожного ж дня Жан Рено в Карпати приїздить у кіно зніматися!

– На територію, де ми працюємо, фани умудряються проникати під виглядом туристів, або просто будь-якими способами намагаються пробратися до Жана Рено – в готелі, де живе знімальна група, у ресторані, куди ходять обідати і вечеряти, – каже Олег Герман. – Ми його, звісно, від таких сторонніх контактів оберігаємо, як можемо – все-таки, людина в досить поважному віці – цьогоріч Жану Рено виповнюється 70. Але якщо фани таки до нього дістаються, актор радо дає автографи. Кільком прихильникам творчості Рено вдалося навіть зробити селфі з ним на згадку.

Втім, український продюсер фільму Олег Герман розповідає, що шанувальники ще матимуть нагоду поспілкуватися із зіркою в Києві – за контрактом, у столиці передбачена прес-конференція акторів, режисерів та продюсерів фільму.

Зйомки в Карпатах триватимуть ще понад тиждень.

Як відомо, Жан Рено живе в готелі у європейському номері, місцева їжа йому не надто сподобалася – надає перевагу європейській кухні.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКИХ КІНОШНИКІВ РЕНО ВРАЗИВ БІЛЬШЕ, ЯК КРАСА ГІР

– Нам, кіношникам та продюсерам, до речі, запам’яталася фраза Жана Рено про те, що професіоналізм української команди на знімальному майданчику зірку вразив більше, ніж краса Карпат, – каже Олег Герман. – Приємно, коли твою роботу поважають і добре оцінюють. Це ще раз говорить про те, що українське кіно – то доволі високий професійний рівень.

Як раніше повідомляв Укрінформ, на цьому тижні на закарпатському озері Синевир стартували зйомки україно-французького фільму «Останній крок» із зірковим Жаном Рено в головній ролі. За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнка, залучення до співпраці Жана Рено як кінозірки світового рівня, окрім перспективності власне проекту, означає ще й визнання української кіноіндустрії світовою професійною спільнотою.

У фільмі також зайнята канадська акторка Сара Лінд, англійський актор Том Хоппер, американський актор Гаррі Дурдан, а також українські актори Ігор Цишкевич, Маргарита Бурковська, Олег Карпенко. Режисером та автором сценарію фільму є француз Фредерік Петіжан.

Зйомки фільму проходитимуть у Карпатах (на озері Синевир), у Києві, в Нью-Йорку та в Канаді. Вихід стрічки у прокат запланований на 2019-ий рік. Світовою дистрибуцією займатиметься компанія Universal.

Загальна вартість виробництва фільму – майже 74 млн грн, 21,5 з яких на фільм дає держава, оскільки проект цієї стрічки став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.

«Останній крок» – спільний проект України та Франції. З французького боку виробництво картини здійснюють компанії «EAST 35» та «SEVEN 52», з українського – «ІСТ ВЕСТ ПРОДАКШН».

Тетяна Когутич, Ужгород

Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0 XEvil 4.0 is a revolutionary application that ...

  Подробнее...

   
 • Agence web Joomla! Strategie-Web.c om est une agence de création site web joomla: www.strategie-web.com/.../ ...

  Подробнее...

   
 • Hi, is anybody here interested in online working? It is simple survey filling. Even $10 per survey ...

  Подробнее...

   
 • I have checked your blog and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Подробнее...

   
 • By dealing together, two of you can address problems of self-esteem and mutual trust. Thus, in the ...

  Подробнее...

   
 • топ популярных товаров на wumen.site - интернет магазин с хорошими ценами у нас в наличии много товаров ...

  Подробнее...

   
 • Работа в интернете

  Подробнее...

   
 • ,,СЕГОДНЯ" .....НЕ СТРАДАЙ ХЕРНЕЮ !!! Найди Постанову Кабміну № 70 а тоді пиши всяку ЧУШ !!! НАРОД......

  Подробнее...

   
 • Хотілося б знати , тільки Нац-Гвардія , чи учасники АТО інших підрозділів?

  Подробнее...

   
 • Подскажите, где я могу это найти? Скажите а вот тут seo-yes.ru (http://seo-yes.ru) ваша статья?

  Подробнее...

   
 • Здоровья, счастья принесет! Вот на этом сайте разместил статью на вас seo-yes.ru (http://seo-yes.ru)

  Подробнее...

   
 • Когда этот закон "Верховна Рада України прийняла закон №3203 "Про внесення змін до статті 40 ...

  Подробнее...

   
 • Ці нагакздуються,в ибрали клоунів особливо з білого дому чучало яке і говорити неможе

  Подробнее...

Курс в банках Сваляви

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог