Президент Петро Порошенко переконаний, що членство України в Євросоюзі є питанням кількох років.
Про це він заявив в інтерв'ю німецькій медіагрупі Funke, опублікованому в суботу, 17 березня Westdeutsche Zeitung, передає "Укрінформ".

 

"У Німеччині це може бути непопулярним, але я абсолютно впевнений, що Україна буде прийнята в Європейський Союз. І це буде питання років, а не десятиліть. Навряд чи якась інша країна виявляє більше ентузіазму по відношенню до Європи, ніж Україна", - сказав глава держави.

Зі слів Порошенка, він встановить курс на вступ України до НАТО, а потім у Євросоюз і рішуче продовжуватиме шлях реформ, у проведенні яких за останні три роки Україна домоглася більшого прогресу, ніж за попередні 25 років. Це стосується і боротьби з корупцією.

"Ми відповідатимемо критеріям приєднання, зокрема у боротьбі з корупцією", - пообіцяв Президент. Він відзначив свою заслугу у створенні "цілком незалежної антикорупційної інфраструктури" в країні, заявивши, що пишається цим.

Водночас визнаючи, що до кінцевої мети ще не близько, Порошенко нагадав, що за участь у корупційних справах в країні заарештовують і міністрів. При цьому глава держави заявив, що "сам створив спеціальний антикорупційний трибунал, якого немає у більшості європейських країн".

Президент стверджує, що основа для хабарництва і корупції ліквідована. Якщо найуразливішим для корупції раніше був сектор енергетики, то тепер існує комплексна система управління, існує нульова терпимість до корупції.

"Запитайте у західних інвесторів: вони підтвердять, що ми досягли значного прогресу", - наголосив він.

Порошенко зауважив, що органи боротьби з корупцією мають підтримку і довіру міжнародних ділових партнерів, і висловив упевненість, що разом з європейськими партнерами Україні вдасться ще більше знизити корупцію в країні.