Суббота, 23 Июнь 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Свалява онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Сейчас 629 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

dGD066gMATUFYuV16Y40.r695x430Верховна Рада України більшістю голосів підтримала законопроект щодо внесення змін до закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", передає Корупція.Інфо

За відповідне рішення проголосували 236 депутатів за мінімально необхідних 226-ти. 

У законопроекті № 8293, зокрема, мовиться про те, аби надати учасникам заходів Операції об’єднаних сил на Донбасі право на користування державними гарантіями, передбаченими для учасників Антитерористичної операції. 

Так, у документі пропонується внести зміни до 19 законів України ("Про гуманітарну допомогу", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про лікарські засоби", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" тощо), реалізація яких, як зазначено у пояснювальній записці до нього, "забезпечить комплексне врегулювання питань соціального захисту громадян, які братимуть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та інших питань, пов’язаних із здійсненням зазначених заходів". 

Відтак, у підсумку поширюється дія відповідних положень вказаних законів, які стосуються проведення антитерористичної операції, "на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях".

http://transkarpatia.net/

456295 newsНова система дозволить українцям самим подавати позови в електронній формі


На початку червня в 18 українських судах почала працювати система "Електронний суд". Хоча нововведення наразі запустили тільки в тестовому режимі, юристи вже пророкують йому перспективне майбутнє. Сайт "Сегодня" розбирався, як нова система полегшить життя українцям і чи незабаром працюватиме по всій Україні.

Що таке система електронного суду
Системи електронних судів давно працюють у багатьох країнах світу, але до України нововведення все ніяк не доходило, а влада мотивувала такі затримки браком фінансування. Але ось 4 червня відразу 18 вітчизняних судів почали тестувати Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (ЄСІТС) – "Електронний суд".

Система запустилася в судах Києва, Одеси, Вінниці і навіть в Донецькому апеляційному адміністративному суді (наразі працює в Краматорську).

Головне нововведення електронного суду – це можливість подавати позови в онлайн-режимі. Також можна відправляти копії документів учасникам судової справи, отримувати судові рішення, повістки і інші документи в електронному вигляді.

Щоправда, для того, щоб скористатися цими привілеями, потрібно спочатку обзавестися цифровим підписом і поштовою скринькою на домені mail.gov.ua.

"Система "Електронний суд", безумовно, є позитивною зміною в національному судочинстві. Головним її нововведенням є перехід до ведення судових справ в електронній формі, що має суттєво прискорити процес правосуддя. В умовах повноцінного функціонування системи суди різних інстанцій більше не пересилатимуть між собою матеріали справ поштою. Фактично при подачі апеляційної (касаційної) скарги у справі відповідний суд (суддя) отримуватиме доступ до матеріалів відповідної справи і мати можливість негайно, або хоча б у встановлені процесуальними кодексами терміни, приймати рішення щодо відкриття апеляційного (касаційного) провадження і приступати до розгляду справи", – пояснює принципи функціонування нової системи Юрій Мосунов, юрист ЮФ Evris.

Також юрист зазначив, що ця система допоможе усунути процесуальні зловживання, коли судові засідання відкладалися через те, що у одного боку була відсутня можливість ознайомитися з матеріалами за день-два до засідання.

Як працюватиме нова система
Отже, варто зазначити, що електронний суд дасть українцям такі можливості:

самостійно подавати позови через інтернет;
контролювати свого представника, а саме, своєчасність його дій;
миттєво отримувати повідомлення про те, що проти вас подали позов;
відслідковувати хід справи і подані процесуальні заяви;
оплачувати судовий збір через інтернет.

"З'явиться можливість платити судовий збір та інші платежі в режимі онлайн, за допомогою електронного кабінету при формуванні відповідного документа. У такому випадку інформація про платіж автоматично додаватиметься до документа, який відправляється", – говорить в коментарі сайту "Сегодня" Ганна Поліщук, молодший юрист Eterna Law.

Також юрист додає, що в електронному кабінеті відображатиметься календар за судовими виробництвам, в яких людина бере участь, і інформація про представлених нею непроцесуальних зверненнях.

Як зареєструватися в системі
Для того, щоб скористатися системою електронного суду, необхідно обзавестися обліковим записом на сайті mail.gov.ua. і отримати ЕПЦ (електронний цифровий підпис). На сайті є кілька варіантів реєстрації – звичайний і з допомогою ЕЦП; для того, щоб мати доступ до електронного суду, потрібно реєструватися саме через ЕЦП.

Якщо у вас вже є поштовий ящик на mail.gov.ua, тоді потрібно тільки отримати цифровий підпис, яку надає Акредитований центр сертифікації ключів, і прив'язати її до профілю користувача.

"Щоб подати документи через "Електронний суд", необхідно пройти процедуру ідентифікації особистості, а саме: скористатися електронним цифровим підписом (ЕЦП), в якій зашифровані прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер заявника, а також необхідно самостійно вказати дату народження, телефон, електронну пошту", – розповів в коментарі сайту "Сегодня" юрист Олександр Роздорожний з юридичної фірми АТ "Супрема Лекс".

Щоправда, наразі для формування і подальшої подачі до суду документів доступні лише п'ять видів позовних заяв, а саме:

заява про усиновлення дитини;
заява про позбавлення батьківських прав;
заява про виселення;
заява про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням;
заява про уточнення списку виборців.

А ось подати документи в форматі текстового файлу в системі поки що не можна.

"Тому, юристам, як мені здається, доцільніше буде, як і раніше, готувати процесуальні документи самостійно і подавати до суду в друкованому вигляді. Стосовно осіб, які намагаються самостійно, без залучення юристів, захистити свої права і інтереси, можливо, "Електронний суд" буде корисний, оскільки користувачу системи пропонується вказати максимально зрозумілу і просту інформацію, а саме: особи, що подає, представника заявника (за наявності), зацікавлена особа, інших учасників справи, текст заяви, завантажити в електронному вигляді докази, що підтверджують позовні вимоги, сплатити судовий збір. Після чого можна відправити готовий документ, завірений електронним цифровим підписом, до суду", – радить Олександр Роздорожний.

Про плюси, складнощі і перспективи

Незважаючи на те, що система працює в тестовому режимі, їй вже пророкують непогане майбутнє, а юристи цілком і повністю схвалюють цю ініціативу. Щоправда, все ж є моменти, які потрібно доопрацювати.

"Незважаючи на загальну позитивну спрямованість нової системи, її нормативне регулювання потребує вдосконалення, як мінімум, в плані введення процесуальних наслідків для учасників судового процесу, які ухиляються від реєстрації в системі. У нинішніх умовах недобросовісні учасники можуть фактично безкарно стверджувати про неможливість ознайомиться з тими чи іншими матеріалами судової справи в силу проблем з реєстрацією в системі і продовжувати будувати на цій підставі процесуальні диверсії. Аналогічна ситуація може скластися і з затягуванням термінів розгляду справ у зв'язку із запізнілим отриманням судових рішень і подальшим відновленням термінів на апеляційне (касаційне) оскарження", – говорить про складнощі Юрій Мосунов, юрист ЮФ Evris.

Також він додає, що на початку всі зіткнуться з неминучими труднощами, які виникнуть в процесі впровадження системи, тому що на цьому етапі помилки в її роботі просто неминучі. А в окремих випадках недоліки системи можуть істотно вплинути на результат судового розгляду.

Ганна Поліщук, юрист Eterna Law, навпаки зазначає, що система електронного суду позбавить недобросовісних учасників можливості затягувати процес, щоправда, тому що нововведення почало працювати тільки 4 червня, говорити про його ефективність поки що рано, вважає юрист.

"Система електронного суду дозволить учасникам судового процесу оперативно подавати процесуальні документи до суду, обмінюватися такими документами з іншими учасниками процесу, отримувати, в будь-який час, доступ до матеріалів справи, а також сприятиме економії часу і коштів на поштові відправлення. Крім цього, впровадження електронного суду позбавить можливості недобросовісних учасників затягувати судовий процес", – говорить Поліщук.

Юрист Олександр Роздорожний також зазначає, що робити будь-які глобальні висновки передчасно. Але він все ж упевнений, що система полегшить підготовку до судового процесу.

"З огляду на простоту використання підсистеми ЄСІТС "Електронний суд", це однозначно плюс для судової системи в цілому, оскільки процес формування позовних заяв стане зрозумілішим для заявника. Хоча у користувача "Електронного суду" може виникнути логічне запитання: "Чи отримає суд мій документ і як зі мною потім зв'яжуться?".

ЄСІТС і підсистема "Електронний суд" повинні полегшити підготовку до судового процесу і його безпосереднього проведення, але, поки ЄСІТС не запрацює в повному обсязі, робити висновки про доцільність такої системи в цілому, виходячи з пілотної підсистеми "Електронний суд", на мою думку, передчасно", – зазначив Роздорожний.

В цілому ж, до ЄСІТС ставляться позитивно і чекають її подальшого розвитку. Ольга Шенк, старший юрист CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, розповіла, що ЄСІТС повинна скоротити тривалість судового розгляду і процедури оскарження судових рішень завдяки відправці учасникам справи в електронному вигляді різних процесуальних документів.

"І, хоча цей пілотний проект щодо впровадження повноцінної системи ЄСІТС знаходиться на досить ранній стадії, юридична спільнота схвально ставиться до концепції "електронного суду" і з нетерпінням чекає початку повноцінної роботи ЄСІТС", – підсумувала Ольга Шенк.

Джерело

pensyy ukraynaЧерез зростання соцстандартів стануть отримувати більше ті, у кого зараз мінімум

Українські пенсіонери, які мають мінімальну пенсію, з липня отримуватимуть більше, повідомила прес-служба Пенсфонда. Причина підвищення – передбачене законом про держбюджет на 2018 рік чергове зростання соцстандартів, намічене на 1 липня. Також додадуть і тим, у кого великі пенсії, які перевищують 10 прожмінімумів (ПМ) для непрацездатних, так як ПМ з 1 липня теж збільшиться. "Сегодня" з'ясувала, як зміняться мінімальні і максимальні виплати тим, хто знаходиться на заслуженому відпочинку, а також що буде з пенсіями, які більше мінімальних, але менше максимальних.

Мало і багато

Як роз'яснила директор департаменту пенсобеспеченія Пенсфонда (ПФ) Олена Охріменко, з 1 липня мінімальна пенсія для тих, у кого є необхідний стаж роботи (25 років для чоловіків і 20 років для жінок), буде не менше 1434 грн на місяць. Зараз мінімальна пенсія – 1373 грн. Тобто підвищать її мінімум на 1 грн (тим, у кого, наприклад, тисячі чотиреста тридцять три грн), максимум – на 61 грн. За даними ПФ, мінпенсії зараз отримують лише близько 300 тисяч пенсіонерів з 11,7 млн, або 2,6%. У решти пенсіонерів пенсії хоча б на 1-2 грн вище, за вирахуванням 89 тисяч соціальних пенсіонерів, яким платять 30% мінпенсії (412 грн), так як у них немає навіть мінімально необхідного стажу роботи для нарахування пенсії. Але в зв'язку з підвищенням мінпенсії соцпенсіонери також отримають з липня на 18 грн більше.

ОТРИМАЄ НАДБАВКУ ЩЕ ОДНА КАТЕГОРІЯ ПЕНСІОНЕРІВ: ТІ, ХТО ЗАРОБИВ СОБІ НА СТАРІСТЬ БІЛЬШЕ, НІЖ 10 МІНПЕНСІЙ. ТАКИХ – БЛИЗЬКО 10 ТИСЯЧ ОСІБ. ЗАРАЗ ЇМ ВИПЛАЧУЮТЬ НЕ БІЛЬШЕ 13 730 ГРН, НАВІТЬ ЯКЩО ПЕНСІЯ У НИХ НАБАГАТО БІЛЬШЕ, А З 1 ЛИПНЯ ПОЧНУТЬ ПЛАТИТИ НЕ БІЛЬШЕ 14 340 ГРН. ТОБТО У ВИСОКООПЛАЧУВАНИХ ПЕНСІОНЕРІВ НАДБАВКА СКЛАДЕ ВІД 1 ДО 610 ГРН. А ОСЬ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗАРОБИВ СОБІ ПЕНСІЮ ВИЩЕ 1 434 ГРН, АЛЕ НИЖЧЕ 13 730 ГРН, НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ, ЗА ВИНЯТКОМ ТИХ, ХТО ОТРИМУЄ НАДБАВКИ ДО ПЕНСІЇ У ВІДСОТКАХ ВІД ПМ. НАПРИКЛАД, УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ МАЮТЬ ДОПЛАТУ ДО ПЕНСІЇ В РОЗМІРІ 25% ПМ, ЗАРАЗ ВОНА ДОРІВНЮЄ 343 ГРН, З 1 ЛИПНЯ БУДЕ 358 ГРН (+15 ГРН).

Перспективи

В цьому році пенсіонерів чекає ще один перегляд мінпенсії. З 1 грудня вона становитиме 1497 грн (+64), так як соцстандарти повинні підвищитися ще раз. При цьому пропорційно зростуть і соцпенсії, і доплати, які обчислюються у відсотках від ПМ. Міністр соцполітики Андрій Рева в травні анонсував, що уряд незабаром планує підвищення пенсвиплат для тих, хто має великий трудовий стаж, але отримував невелику зарплату.

 

"Виплати виростуть у трьох млн пенсіонерів, які працювали на фермах і в колгоспах", – пообіцяв Рева, але не повідомив, коли і яким способом.

На думку пенсійних експертів, найпростіший шлях – збільшити для цих людей цінність кожного відпрацьованого року, повернувши коефіцієнт 1,35 (зараз – 1).

 

Пенсіонерів стало менше

За даними Пенсфонда, на 1 січня 2018 року в Україні налічувалося 11 млн 711 тис. пенсіонерів, а роком раніше – 11 млн 956 тис. На одного чоловіка на заслуженому відпочинку припадає дві жінки: 4 млн 366 тис. пенсіонерів у нас чоловічої статі ( 37%) і 7 млн 345 тис. – жіночого (63%). Експерти по пенсіях кажуть, що зниження числа пенсіонерів пов'язано зі збільшенням пенсстажа: літні пенсіонери помирають, а багато хто з тих, кому виповнилося 60 років, не мають трудового стажу (а значить права на пенсію) і змушені працювати до 63-65 років, щоб заробити стаж.

https://ukr.segodnya.ua/

561ba6f78d509 article image620x375Угоди з банками закінчилися

Як повідомили у Пенсійному фонді Закарпаття, закінчилися угоди про фінансування червневих пенсій з Коопінвестбанком, А-Банком та Правекс-Банком. Тому тепер пенсіонери будуть отримувати пенсії у відділеннях поштового зв'язку. Потрібно звернути увагу, що у зв'язку з тим, що пенсії видаватимуть знову на пошті, буде визначено окремий графік для видачі пенсій, який буде оприлюднено у поштових відділеннях.

Але якщо пенсіонерам не зручно отримувати пенсії на пошті і вони хочуть отримувати пенсії в банку, то для цього потрібно прийти в обраний банк і подати там заяву на отримання пенсій. 

Пенсійний фонд обіцяє, що червневі пенсії будуть виплачені вчасно і в повному обсязі

ВР-прапор над куполомЗа законопроект №7440 у другому читанні проголосували «за» 315 народних депутатів. Законопроект прийнятий в цілому.

Законопроект передбачає створення в Україні Вищого антикорупційного суду, що розглядатиме справи проти топ-корупційонерів, підслідні НАБУ, пише 112 Україна.

Зокрема, йдеться про злочини щодо нецільового використання бюджетних коштів, зловживання владою чи впливом, незаконне збагачення, хабарництво. Окрім того, підсудність охоплює злочини із сумою шкоди від 881 тис. грн (станом на перше півріччя 2018 року).

Вищий антикорупційний суд також розглядатиме справи про злочини із зловживанням службовим становищем — про розтрату майна, викрадення чи вимагання зброї та боєприпасів; наркотиків, прекурсорів, обладнання для виготовлення наркотиків; шахрайське заволодіння документами, штампами чи печатками.

Законопроект передбачає створення власне Антикорупційного суду та Апеляційної палатиВищого антикорсуду. Установа зможе розпочати роботу, коли наберуть принаймні 35 суддів (при цьому принаймні 10 із них — до Апеляційної палати).

У документі прописано як вимоги до суддів Антикорупційного суду, так і умови, за яких людина не матиме права обіймати таку посаду.

Так, кандидат повинен буде мати досвід роботи на посаді судді від 5 років, або на посаді адвоката 7 років, або наукової діяльності у сфері права від 7 років. Є ще варіант сукупного стажу на посаді судді/науковця у сфері права щонайменше 7 років. Також суддя Антикорупційного суду повинен буде відповідати вимогам відповідно до закону »Про судоустрій та статус суддів»; мати знання і навички для здійснення судочинства у корупційних справах.

Не зможуть стати суддями Антикорупційного суду колишні співробітники правоохоронних органів, НАБУ, НАЗК, Антимонопольного комітету, Рахункової палати, Фіскальної служби, Держслужби фінансового моніторингу, ВККС, Вищої ради юстиції тощо.

Суддів планують постійно перевіряти на предмет порушення законодавства. А от захищати у режимі 24/7 планують не тільки суддів, а — за заявою судді — також його родичів та близьких - пов’язаних з ним спільним побутом осіб, подружжя, батьків, рідні братів та сестер, дідусів та бабусь, батьків подружжя, онуків, усиновлених та опікунів. Дім судді Антикорупційного суду буде оснащуватися охоронною сигналізацією та кнопками тривожної сигналізації.

Законопроект у першому читанні передбачав перевірку кандидатів за допомогою поліграфа, але у процесі підготовки до другого читання цю норму прибрали.

Обирати суддів Антикорупційного суду буде Вища кваліфікаційна комісія суддів за домогою Громадської ради міжнародних експертів. Це новий орган із шести осіб. До його складу зможуть увійти як іноземці, так і українці, «які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості» та досвід роботи від 5 років із здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах щодо корупції за кордоном.

Передбачено, що може проводитися співбесіді із кандидатами на посаду до Антикорупційного суду, у якій мають взяти участь щонайменше шестеро представників Ради міжнародних експертів. Троє представників цієї ради зможуть зініціювати спільне засідання з ВККС, щоб шляхом голосування визначитися, чи може кандидат обіймати посаду судді Вищого антикорупційного суду. Для ухвалення такого рішення знадобиться половина голосів спільної наради, за умови, що принаймні половина складу Ради міжнародних експертів проголосує «за».

«Для того, щоб він продовжив участь у конкурсі, йому треба отримати 9 голосів від членів ВККС і мінімум 3 голоси від членів Міжнародної ради експертів», — пояснив в кулуарах міністр юстиції Павло Петренко.

У першому читанні передбачалося, що міжнародні експерти будуть працювати безоплатно, проте при підготовці до другого читання передбачили зарплатню з бюджетних грошей — 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня (132 тис 150 грн у 2018 році). Ті, хто не проживають в Україні, отримають право на компенсацію витрат на житло та переїзд.

Законопроект набуде чинності наступного дня після офіційної публікації, деякі норми — з початку роботи Вищого антикорупційного суду. При цьому проект зобов’язує президента України Петра Порошенко подати до Ради законопроект про утворення Антикорупційного суду.

eada76d5a49dedabf47af15883a4d51b 696x437Бебі-бокси за 5 тисяч грн: що буде в наборі малюка і як їх видаватимутьУрядовці обіцяють створити якісні набори для немовлят та не економити на їхньому наповненні навіть у разі демографічного буму.

Вже з 1 вересня новонародженим українцям видаватимуть бебі-бокси – так звані пакунки малюка, які містять речі, необхідні у перші місяці життя.

Заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна розкрила у коментарі ТСН.ua деталі урядового нововведення, за приклад для якого взяли фінську модель. Зокрема, вона розповіла, що входитиме до набору новонародженого та як молоді матусі зможуть отримати бебі-бокс.

Наповнення бебі-боксу

Вміст пакунків для новонароджених розроблявся Мінсоцполітики спільно з МОЗ, недержавними організаціями, які є представляють батьківську спільноту України, а також дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. 

Загалом у бебі-боксі буде щонайменше 14 найменувань товарів, але загалом предметів буде більше. Справа в тому, що, наприклад, шапочок планують класти по дві. 

Орієнтовний склад бебі-боксу:

- одяг різного розміру згідно з сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців;
- шкарпетки;
- напочки;
- бодіки (так звані чоловічки);
- бавовняні пелюшки і такі, що не пропускають вологу;
- підгузки;
- дві ковдри великого розміру (тепла і більш легка), які дитина зможе використовувати до 3 років;
- матрас;
- сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка;
- спеціальний термометр для немовлят з гнучким носиком, який попереджає травмування;
- термометр для води;
- пустушка;
- гігієнічні набори для немовля і молодої мами;
- інформаційні буклети для молодих матусь і татусів: про те, як правильно годувати груддю, як дивитися за дитиною, що дитині потрібно у перші найбільш вразливі місяці життя тощо.

Наповнення коробки для малюка буде затверджено відповідною постановою Кабінету міністрів. У Мінсоцполітики очікують її ухвалення вже найближчим часом.

Хто отримає

Бебі-бокси – це не субсидії, право на які доведеться доводити. Коробки видаватимуть кожному новонародженому і незалежно від матеріального стану родини.

Якщо жінка народила двійню, їй видадуть два бебі-бокса. Трійню – три.

Для отримання бебі-бокса не потрібно буде робити купу довідок. Їх видаватимуть у пологовому будинку під час виписки одразу зі свідоцтвом про народження дитини.

Міністерство хоче скасувати заборону серії вакцин для профілактики поліомієліту та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку. Раніше серію препаратів виробництва Індії та Франції заборонила Держслужба з контролю лікарських засобів. Трапилось це після смертельного випадку з немовлям. Вакцинація не була причиною смерті дитини, вважають у МОЗ.

Орієнтовна вартість одного бебі-боксу складає близько 5 тисяч грн.

Зважаючи на те, що в Україні в середньому на рік народжується близько 400 тисяч дітей, 2019 року програма бебі-боксів обійдеться державі майже у 2 млрд грн.

Цього року видачу бебі-боксів розпочнуть тільки з вересня, відповідно, грошей потрібно буде менше. За словами заступниці міністра, на це підуть державні кошти, отримані після перегляду державних програм. Водночас Олександра Чуркіна не уточнила, яких саме програм і які обсяги коштів.

Закупівлі товарів для бебі-боксів проводитимуть централізовано та відкрито - через систему Прозоро.

Заступник міністра наголосила, що однією з головних вимог буде якість продуктів у бебі-боксі, тому тут обіцяють не економити. А на той випадок, якщо наступного року кількість новонароджених буде більшою від прогнозованої, бебі-бокси закупатимуть із запасом.

Також обіцяють, що індекс інфляції жодним чином не впливатиме на якісне і кількісне наповнення бебі-боксів. 

https://www.msp.gov.ua

Україна 6 червня відзначає День журналістики

Сьогодні, 6 червня, в Україні святкують День журналістики.

Це професійне свято для всіх працівників засобів масової інформації. Він став офіційним у 1994 році, тоді президент України Леонід Кравчук підписав відповідний указ.

Спілка журналістів України була створена 23 квітня 1959 року в епоху існування СРСР. Після розпаду Радянського Союзу і здобуття Української незалежності Спілка журналістів України стала називатися Національною спілкою журналістів України.

День святкування був обраний не випадково. Шостого червня в Брюсселі Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою організацією професійних працівників ЗМІ.

Також святковою датою пропонувалося вибрати 15 травня, коли в 1848 році в Галичині вийшла перша українська газета "Зоря Галицька", але пропозицію не підтримали.

Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • ручні настройки інтернету на лайкамобайл: описание.

  Подробнее...

   
 • liquid cialis buy guestbook.php?m ode= prav.rxviagracan.com (http://prav.rxviagracan.com) - viagra ...

  Подробнее...

   
 • Relieved of shemale porn asianshemales.replyme.pw/.../ (http://asianshemales.replyme.pw/?private.dakota) ...

  Подробнее...

   
 • I am truly pleased to read this web site posts which consists of plenty of valuable facts, thanks for ...

  Подробнее...

   
 • Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles? I mean, what you say ...

  Подробнее...

   
 • Да, я вас понимаю. В этом что-то есть и мне кажется это отличная мысль. Я согласен с Вами. Процитировал ...

  Подробнее...

   
 • Хитро щурюсь, сопоставляя факты…* Я пользовался go-ip.ru/.../ (http://go-ip.ru/nakrutka-jandeks-vebvizor.html) ...

  Подробнее...

   
 • Увлекательно! Только не могу понять как часто обновляется блог? Рад был показать свой сайт poll-up.ru ...

  Подробнее...

   
 • Супер!То є дуже добре!Але то тільки віртуально!ХЛОП ЦІ Закарпаття!!!!! !Зупиніть вивіз закарпатського ...

  Подробнее...

   
 • Нештяк!)) 5+ Скопировал часть инфы к себе poll-up.ru (http://poll-up.ru) на сайт

  Подробнее...

   
 • Могу рекомендовать Вам посетить сайт, на котором есть много информации по этому вопросу. Оцените ...

  Подробнее...

   
 • Спеціальний контроль Закарпаття то повні дебіли. В чому туй сенсація і не Поліція а ГАИ

  Подробнее...

   
 • Файтка добавиться і дуже. Бо скоро все спливе. І про уроки які не проводяться і про вчителів які ...

  Подробнее...

Курс в банках Сваляви

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог